Výzva občanov mestským poslancom


 

Vážení poslanci Mestského zastupiteľstva,

v tento piatok Vás čaká hlasovanie o Všeobecne záväznom nariadení o zákaze umiestnenia herní a kasín na území mesta Nitry. Vo Vašich rukách sa ocitá najväčšia petícia v histórii starobylej Nitry. To Vám dáva jedinečnú príležitosť rešpektovať hlas viac ako 23 000 občanov, ktorí si želajú, aby tvrdý hazard v Nitre nebol. Veríme, že sme si svojich zástupcov zvolili dobre.

Odovzdaná petícia Zastavme hazard v Nitre predstavuje jednoznačne najväčší mandát od občanov tohto mesta pre poslancov, aby urobili dobrú vec.

Prosíme Vás, aby ste urobili všetko pre to, aby ste sa na piatkovom mimoriadnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva mohli zúčastniť a hlasovať za predložené VZN. Niektorí mestskí poslanci v Bratislave dôležitosť svojej účasti podcenili, na hlasovanie neprišli a tak tam VZN o zákaze umiestnenia herní prešlo až na druhý pokus, čo vyústilo do súdnych prieťahov a výsledok je stále v nedohľadne. Práve preto je dôležité, aby sa to v Nitre podarilo už teraz 14. júna.

Svojou prípadnou neúčasťou alebo zdržaním sa hlasovania by ste dali najavo, že súhlasíte s pokračovaním prekvitania hazardu v našom meste.

Dôverujeme Vám, že urobíte našu Nitru krajšou a lepšou. My sme urobili všetko, čo sme mohli ako občania – zároveň nestrácame nádej, že komunálna výkonná moc vôľu občanov vypočuje.

Ďakujeme, že si nájdete čas a budete hlasovať podľa najlepšieho uváženia a svedomia.

 

za petičný výbor: Martin Čepček, Matúš Libant
za Centrum pre rodinu-Nitra: Dobroslava Baranová
a občania Nitry podpísaní pod petíciou iniciatívy Zastavme hazard